Debauta #10 – Zielony Lanos – postrach Goodwood

Nasz pierwszy mały jubileusz! Debauta numer dziesięć. Zapamiętamy z niej przede wszystkim to, że chcąc zrobić wrażenie w Goodwood najlepiej podjechać zielonym Lanosem.

Zaczęliśmy od przejrzenia aukcyjnych znalezisk. Trzeba przyznać, że umieliśmy się wzajemnie zaskoczyć. Z jednej strony Honda Life i Matra 530lx. Z drugiej potencjalny postrach Goodwood i auto idealne do bicia rekordów – Daewoo Lanos.

W sieci Adam zaczął z wysokiego C, podrzucając link do projektu Alexandre’a Gourauda – nowoczesnej interpretacji Renault Espace F1. Obaj uważamy tamten wóz za coś wspaniałego, więc nowoczesna wersja to uczta dla oczu. Oprócz Espace’a Adam zaprezentował też wyjątkowe Porsche należące do Pablo Escobara. Irek zaproponował Mazdę 626 MPS, która mogła stanowić mocną konkurencję dla Evo i Imprezy. Jednak jego głównym punktem programu było BMW Isetta wykopana z garażu przez Johnego Smitha na jego kanale YT : The Late Break Show. Z tego filmu Irek dowiedział się też, że te urocze bąbelki montowano w Brighton, w którym mieszka. Ta informacja pchnęła go na poszukiwania tabliczki na budynku, w którym była fabryka.

Na ulicach naszą uwagę przyciągnęły Chevrolet El Camino i Ford Transit.

Galerie z aukcji:

Powyższe zdjęcia pochodzą z ogłoszenia na portalu Facebook.com. Autor: Taylor McGuire

Powyższe zdjęcia pochodzą z ogłoszenia na portalu otomoto.pl. Autor: Classic car Krzysztof Kulinski


Linki:

Elektryczna chimera hulajnogi z paleciakiem od Polestara

Renault Espace F1 2021

Mazda 626 MPS concept

O fabryce Isetty w Brighton

O Nobe 100

Porsche 911 RSR Pablo Escobara

Chevrolet El Camino


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *